• Založení firmy Alubra s.r.o.

    Alubra s.r.o. byla založena dvěma podnikateli, kteří spojili své obchodní a technické zkušenosti a dali základ vzniku úspěšné firmy. Níže si můžete přečíst podrobnosti o vzniku a historii.

    Založení firmy Alubra s.r.o.
  • Založení firmy Alubra s.r.o.

    Alubra s.r.o. byla založena dvěma podnikateli, kteří spojili své obchodní a technické zkušenosti a dali základ vzniku úspěšné firmy. Níže si můžete přečíst podrobnosti o vzniku a historii.

    Založení firmy Alubra s.r.o.

O společnosti

Firma Alubra s.r.o. vznikla 2. 3. 2005 fúzí dvou osob samostatně výdělečně činných, a to Antonínem Bravencem podnikajícím v kovoobrábění a Petrem Glončákem podnikajícím ve velkoobchodě s hliníkem. Tito spojili své dlouholeté zkušenosti ve svých oborech. Oba subjekty při vzniku pracovali samostatně a zaměstnávali pouze sami sebe.

Antonín Bravenec se věnoval podnikání v kovoobrábění od 6. 5. 1996, kde získával potřebné zkušenosti v opracování a zpracování železných a neželezných kovů. Za tuto dobu spolupracoval s několika společníky, kteří však nepřinášeli výrazný prospěch a potřebné know-how, které je v byznysu důležité, proto žádná součinnost nefungovala dlouho. Od roku 2001 začal podnikat zcela samostatně, kdy se díky propojení více činností zdokonalil v technologických procesech obrábění.

Petr Glončák začal díky předešlým zkušenostem obchodníka podnikat také jako OSVČ. Dovážel převážně hliníkové profily do České Republiky a věnoval se velkoobchodu s těmito produkty. Veškeré vztahy s výrobci, dodavateli a zákazníky si zajištoval sám. Po rozšíření obchodních vztahů začal daleko častěji vzcházet požadavek ze strany zákazníků na další opracování a dělení hliníkových profilů. V tuto dobu začal pan Glončák hledat partnera, který by mu pomohl se zvyšujícími se potřebami zákazníků.

Vzniklá vzájemná kooperace obou subjektů se začala jevit jako oboustranně prospěšná a pomalu se schylovalo ke spojení, které vyústilo ke vzniku firmy Alubra s.r.o. Práce na hliníkových profilech přibývalo stejně jako i provedených sérií, jelikož naši zákazníci nakupovali výrobky v západní Evropě, tedy o mnoho dráž, než je bylo možno vyrobit u nás. Kvalita zpracování hliníku a neželezných kovů byla vysoká a se spokojeností zákazníků rostla i poptávka, která zpečetila součinnost obou zakladatelů firmy. Po vzniku Alubry s.r.o začali být starší obráběcí stroje nedostačující vůči rostoucí poptávce, a tudíž se začalo uvažovat o prvním CNC frézovacím centru, které by zvýšilo produktivitu firmy. V průběhu roku 2005 bylo zakoupeno první CNC frézovací centrum. Byl to významný krok v technologickém rozvoji firmy, který poté následoval. V té době ve firmě pracovalo něco málo přes deset zaměstnanců.

K dnešnímu dni firma zaměstnává přes čtyřicet zaměstnanců a vlastní dvanáct CNC strojů včetně moderních dělících pil. Nejnovějším přírůstkem do strojního vybavení je profesionální CNC centrum schopné pracovat v pěti osách, které zvyšuje konkurenceschopnost firmy. Alubra s.r.o. působí v nově zrekonstruovaném sídle, které se plánuje dále rozšířit. V březnu roku 2022 firma oslavila své již 17. výročí založení.

Nové soustružnické centrum Nové soustružnické centrum

Vysoce výkonné soustružnické centrum, navržené s pokročilou technologií, vykazuje skvělý výkon v tuhosti a přesnosti.

Nové frézovací centrum s 5 osami Nové frézovací centrum s 5 osami

Strojní park doplnilo nové centrum frézující v pěti osách pomocí zabudovaného výklopného stolu. Tento stroj nám umožňuje vyhovět zákazníkům, kteří potřebují vyrobit dílce složitějších tvarů. Jedná se kvalitní centrum značky HERMLE C 400.

Přejít na archiv novinek

Přidejte se k nám

Přidejte se k nám na sociální sítě.

 
Alubra s.r.o

Čsl. armády 941/56
794 01 Krnov

Tel.: +420 554 620 486
Email:

OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
Webdesign studio TAOX je také autorem webů